Zakłady bukmacherskie na MMA – jak skutecznie obstawiać?

Z roku na rok w bardzo dużym tempie rośnie zainteresowanie mieszanymi sztukami walki (MMA). Są one sportem nie tylko coraz popularniejszym wśród kibiców, ale też coraz chętniej wybieranym przez obstawiających. Lubią go oni za tempo rozgrywanych walk, ale i możliwość umiejętnego ich przeanalizowania i właściwego przygotowania się do obstawiania. Jak jednak zrobić to w sposób skuteczny? Czym kierować się przy typowaniu MMA i u którego bukmachera to robić, by wyjść na tym dobrze? O tym wszystkim opowiemy w naszym poradniku.

Zakłady bukmacherskie na MMA - jak skutecznie obstawiać?
Zakłady bukmacherskie na MMA – jak skutecznie obstawiać?

Jak obstawiać MMA? – skuteczne porady

MMA nie należy do najbardziej skomplikowanych dyscyplin sportowych na świecie – tak przynajmniej mogłoby się wydawać. Przedstawia w końcu, zwykle stosunkowo krótkie, starcia między pojedynczymi zawodnikami, w prostej do zrozumienia formule. Wszystko to jednak stwarza zaledwie pozory, gdyż typowanie tejże dyscypliny dla niedoświadczonego obstawiającego może okazać się bardzo wymagające. Poniżej przedstawiamy pięć naszych porad, które uczynią go nie tylko łatwiejszym, ale też – a może przede wszystkim – skuteczniejszym.

  1. Dokonujmy jak najbardziej dogłębnej analizy – dobra analiza jest podstawą sukcesu przy typowaniu czegokolwiek. W MMA jest ona łatwiejsza, aniżeli w sportach drużynowych – nie zmniejsza to jednak jej wagi.
  2. Nie stawiajmy na ślepo na pewniaków – MMA jest sportem, w którym często mamy do czynienia z tak zwanymi „pewniakami”, a zatem zawodnikami, których wygrana jest przez każdego przewidywana. Nie polegajmy wyłącznie na tym fakcie i zawsze dokładnie analizujmy ich oraz ich przeciwników i zestawiajmy ich ze sobą. Tylko w ten sposób będziemy w stanie podejmować dobre decyzje bukmacherskie.
  3. Pozyskujmy sprawdzone typy bukmacherskie – typy z zewnątrz są w stanie pomóc nam w wykreowaniu naszych własnych. Postarajmy się znaleźć ich pewne źródło – może nim być studio komentatorskie w telewizji transmitującej walki. Mogą nim być też… sami bukmacherzy! Poprzez kursy bukmacherskie są w stanie powiedzieć, kto jest przez nich uważany za faworyta, a kogo mają za słabszego.
  4. Oglądajmy MMA – aby móc lepiej obstawiać MMA, powinniśmy się nim interesować. Typy bukmacherskie osób, które rzeczywiście oglądają walki okazują się znacznie skuteczniejsze od tych pochodzących od ludzi zaledwie przeglądających wyniki i oglądających skróty (a nie całe walki).
  5. Poznajmy zasady – ten punkt tak właściwie powinien znaleźć się na szczycie listy porad. Podstawą jest bowiem doskonała znajomość zasad MMA. Jeśli chcemy być skuteczni w obstawianiu, powinniśmy wiedzieć, co jest w tym sporcie uznawane za dozwolone, a co nazwać możemy niepożądanym. Powinniśmy też zorientować się w temacie przebiegu walk oraz wszystkiego, co może być ważne przy typowaniu.

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Rynki bukmacherskie na MMA

Decydując się na obstawianie MMA musimy być świadomi tego, że naszą jedyną opcją na to nie jest stawianie na zwycięzcę. Co więcej, nie jest to rynek najbardziej opłacalny (mimo jego największej popularności). Sięgnąć możemy również (zależnie od tego, gdzie realizujemy nasze typy bukmacherskie) po obstawianie:

  • sposobu zakończenia walki – możemy wskazać, czy dana walka zakończy się regulaminowo, „na punkty”, czy też poprzez poddanie się któregoś z zawodników lub knockout;
  • ilości rund – rynek ten najczęściej udostępniany jest w formacie poniżej / powyżej danej wartości. Rundy w MMA najczęściej trwają 3 rundy, jednak zdarza się, że w niektórych sytuacjach jest ich mniej (knockout / poddanie), albo też więcej (w szczególności w przypadku walk o pas mistrzowski);
  • dokładnej rundy, na której walka się zakończy – jest to zdecydowanie najbardziej nieprzewidywalny i ciężki do wytypowania, ale jednocześnie najbardziej rentowny rynek.  

Bukmacherzy z najlepszą ofertą na MMA

W Polsce wszyscy szanujący się legalni bukmacherzy oferują dostęp do typowania MMA. Ci, których wskazujemy poniżej robią to w najlepszy sposób, stwarzając świetne warunki do obstawiania.

MMA w ofercie bukmachera STS

STS słynie ze swojej szerokiej oferty – i taka jest też jego oferta właśnie na MMA. Operator przykłada się do niej, proponując nie tylko doskonałe pokrycie większości gal, ale też solidne i konkurencyjne kursy, ale i sporo akcji promocyjnych targetowanych właśnie w tę dyscyplinę sportu. Wiele walk obejmuje też modelem typowania na żywo.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

MMA w ofercie bukmachera Fortuna

Fortuna to kolejny bukmacher, u którego MMA gra bardzo ważną rolę i który nie pomija żadnej gali w swojej ofercie. Pod wieloma względami bije na głowę konkurencję, regularnie organizując promocje związane z typowaniem MMA, zachęcając do typowania atrakcyjnym programem lojalnościowym i solidnym bonusem powitalnym dla nowych typerów.

MMA w ofercie bukmachera Betclic

Betclic również nie bagatelizuje wagi MMA w swojej ofercie, co owocuje bardzo dobrym pokryciem większości rozgrywanych gal. Buk słynie z dawania mnóstwa opcji bukmacherskich do wyboru. Solidnie prezentuje się też jego oferta kursowa, ale i promocyjna. W okolicach walk często organizuje tymczasowe akcje promocyjne zachęcające do zakładów.

5 / 5. Ocen: 4

Darmowe bonusy Polskich bukmacherów Bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button