Nielegalny bukmacher – po czym go rozpoznasz?

Nielegalne firmy bukmacherskie cieszą się stosunkowo dużym zainteresowaniem. Jest to związane przede wszystkim z tym, iż nielegalni bukmacherzy są w stanie zaoferować swoim graczom nieco wyższe kursy oraz lepsze bonusy i promocje. Gra u nielegalnych bukmacherów jest jednak bardzo ryzykowna. Zgodnie z polskimi przepisami, za grę u nielegalnych bukmacherów mogą nam grozić surowe konsekwencje. W dzisiejszym artykule omawiamy, po czym można rozpoznać nielegalnego bukmachera oraz sprawdzamy, co dokładnie grozi za grę u takich bukmacherów. 

nielegalni bukmacherzy
Czy obstawianie u nielegalnych bukmacherów jest karane?

Nielegalni bukmacherzy 2021 – najważniejsze informacje 

Warto wiedzieć, iż w 2017 roku na polskim rynku bukmacherskim zaszło sporo zmian. Polski Sejm wprowadził nowelizację ustawy antyhazardowej, która nałożyła na firmy bukmacherskie szereg rygorystycznych obowiązków i obostrzeń. Zagraniczni bukmacherzy nie chcieli się zgodzić na nowe zasady funkcjonowania na polskim rynku i podjęli decyzję o odejściu z polskiego rynku. Niektórzy zagraniczni bukmacherzy zaczęli też świadczyć swoje usługi w sposób niezgodny z przepisami prawa. Aby firma bukmacherska mogła być uznana za legalną, musi uzyskać specjalny certyfikat od Ministerstwa Finansów. Uzyskanie tego certyfikatu nie jest łatwe.

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

W tej chwili nielegalne firmy bukmacherskie dalej cieszą się dość dużym zainteresowaniem wśród polskich graczy. Mnóstwo nielegalnych marek jest nawet popularniejszych od w pełni legalnych bukmacherów. Mowa tutaj chociażby o bukmacherach Bet365 oraz Expekt. Co jakiś czas pojawiają się informacje o tym, że wybrani zagraniczni bukmacherzy starają się o uzyskanie licencji od Ministerstwa Finansów na legalne świadczenie usług w naszym kraju. Polacy bardzo lubią zakłady bukmacherskie – kupony realizowane przez polskich typerów były sporą częścią dochodów u takich firm bukmacherskich. 

Gram u nielegalnego bukmachera – czy coś mi grozi? 

Najbardziej znaną nielegalną firmą bukmacherską jest obecnie Bet365. Gdy wejdziemy na stronę internetową tego bukmachera, pojawia nam się komunikat, iż korzystanie z jego usług nie jest możliwe na terenie Polski. Wiele nielegalnych firm bukmacherskich działa zupełnie inaczej – ich strony dostępne są dla polskich użytkowników bez jakichkolwiek ograniczeń. Często są one pisane w języku polskim oraz mają oferty powitalne dla graczy w złotówkach. 

Betfan kod promocyjny na bonus
Polski bukmacher Betfan – legalne obstawianie bez podatku

Gracze próbują omijać zapisy ustawy antyhazardowej przez zmienienie adresu VPN w swojej przeglądarce. Sama rejestracja czy opłacenie depozytu to najmniejszy problem. Schody zaczynają się dopiero wtedy, gdy chcemy wypłacić zgromadzone przez siebie pieniądze na koncie bukmacherskim. Często dzieje się tak, że operatorzy płatności internetowych blokują płatności od nielegalnych bukmacherów. Może się okazać, że gra u nielegalnego bukmachera będzie nas kosztowała mnóstwo czasu, nerwów i pieniędzy, a o wygranej będziemy mogli tylko i wyłącznie pomarzyć. 

Gra u nielegalnych bukmacherów wiąże się z bardzo wieloma przykrymi konsekwencjami prawnymi. Gdy będziemy grać u nielegalnych firm bukmacherskich, z pewnością prędzej czy później zostaniemy pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Zarówno firmy bukmacherskie bez licencji oferujące obstawianie zakładów w Polsce jak i gracze, którzy nie przestrzegają ustawy antyhazardowej, bardzo mocno ryzykują.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Przez grę u nielegalnych bukmacherów możemy narazić się na karę finansową w wysokości otrzymanej wygranej (wraz ze wszystkimi postawionymi u bukmachera pieniędzmi) a także na karę grzywny, która może wynieść… 740 tysięcy złotych! Mimo tak dużych stawek kar, w dalszym ciągu nie brakuje chętnych na grę u nielegalnych bukmacherów. 

5 / 5. Ocen: 1

Darmowe bonusy Polskich bukmacherów Bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button