Żurkowski z rekordem sezonu

28.11.2018 17:40

Choć Górnikowi Zabrze w tym sezonie Lotto Ekstraklasy wybitnie nie idzie, to niektórzy zawodnicy śląskiego klubu zaliczani są do grona najlepszych w całej lidze. Jednym z nich jest Szymon Żurkowski, który właśnie pobił jeden z rekordów sezonu.


Mowa o przebiegnięciu największego dystansu w trakcie spotkania. Popularny „Zupa” w przegranym 2:4 pojedynku z Koroną Kielce przebiegł aż 13,25 kilometra, poprawiając dotychczasowy wynik Jarosława Kubickiego z Lechii Gdańsk dokładnie o 40 metrów. Warto podkreślić, że pomocnik Górnika Zabrze dokonał tej sztuki pomimo tego, że w środku tygodnia wraz z polską młodzieżówką wywalczył awans do UEFA EURO U21.

Żurkowski to talent, jakiego w Zabrzu dawno nie było. Wszystko jednak wskazuje na to, że już niedługo zawodnik odfrunie z LOTTO Ekstraklasy. Jego umowa z Górnikiem wygasa 30 czerwca 2020 roku, a to oznacza, że „Trójkolorowi”, żeby dobrze zarobić, będą musieli go sprzedać w jednym z dwóch najbliższych okienek transferowych.

Chętnych nie brakuje. Już podczas zeszłorocznego okienka wpływały zapytania z zagranicznych klubów, a autorem najkonkretniejszego była włoska Fiorentina, która miała zaoferować około 3 milionów euro oraz możliwość dokończenia sezonu w zabrzańskim zespole. Oferta została jednak odrzucona. 

Fot.: Górnik Zabrze/Górnik TV


Promocje bukmacherskie

Meczyki na żywo, skróty meczów, memy 0

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
Mecze na żywo z bonusem 29 PLN w STS! Kod promocyjny: BETONLINEOdbieram bonus