Zasady gry w pokera. Zaczynasz? To musisz wiedzieć!

Jeżeli interesuje cię granie w pokera, musisz poznać podstawowe zasady tej gry. Wystarczy przeczytać jeden tekst, by poznać najważniejsze informacje i ruszyć na podbój pokerowego świata!

Jak grać w pokera w internecie?

Internet to nie tylko dobre narzędzie do załatwia wielu spraw bez wychodzenia z domu. To także sposób na to, by zarobić pieniądze. Niektórzy obstawiają mecze, inni szukają szczęścia w pokerze online. W przypadku tego drugiego absolutnie nie mówimy o niczym nielegalnym - najlepiej udowadnia to usługa Betgames, którą znajdziemy na stronie internetowej www.STS.pl.

Aby uruchomić legalny poker przez internet, potrzebne jest nam darmowe konto typerskie, które możemy założyć na www.STS.pl. Mówimy o stronie działającej zgodnie z przepisami, a więc nie mamy się o co martwić - to coś zupełnie innego od zagranicznych serwisów jak PokerStars, które mogą co najwyżej wpędzić nas w kłopoty.

Granie w pokera jest w Polsce bardzo popularne i prawdopodobnie będzie z tym jeszcze lepiej, gdyż ciągle nie wszyscy zdają sobie sprawę, że Texas Hold'em to nie rozgrywka, która jest zakazana.

Co trzeba wiedzieć, by zacząć grać w pokera?

Jeżeli chcemy grać w pokera, musimy przede wszystkim znać jego zasady. Niektórzy mogą powiedzieć, że w tym miejscu zaczynają się przysłowiowe "schody", ale nic bardziej mylnego. Zasady gry w pokera są dość proste do zrozumienia, a tylko naprawdę podstawy wymagane są do tego, by rozpocząć granie i mieć szansę na zarobienie pieniędzy.

Granie w pokera online ma tę zaletę, że możemy w razie wątpliwości szybko skorzystać z pomocy wyszukiwarki. W ten sposób nawet w trakcie gry możemy upewnić się, czy mamy rację, co do tego jaki układ posiadamy albo jaką mamy szansę na wygranie danego rozdania.

Najbardziej znany i coraz powszechniejszy jest w naszym kraju poker Texas Hold'em. To odmiana, w której gracze dostają dwie karty do ręki, a nie pięć, jak ma to miejsce w tej niegdyś "standardowej" wersji.


Podstawy gry w pokera - jak to się zaczyna, a jak się kończy

Na początku rozgrywki krupier rozdaje po dwie karty każdemu z uczestników. To, co otrzymujemy, jest tylko i wyłącznie nasze, a więc nikt inny nie może skorzystać z tego, co właśnie zgarnęliśmy. Na tym etapie niektóre układy uważane są za bardzo mocne, a inne niekoniecznie, jednak nie jest powiedziane, że para Asów zawsze wygra z parą trójek czy nawet ręką 3-4. Wszystko zależy głównie od kolejnych etapów, czyli:

 • Flop - krupier wykłada na stół trzy karty wspólne
 • Turn - krupier dokłada czwartą kartę wspólną
 • River - na tym etapie na stole jest pięć kart wspólnych.

Każdy gracz z siedmiu kart musi utworzyć możliwie najmocniejszy układ składający się z pięciu "kartoników". Nie trzeba wykorzystywać ani jednej własnej karty, jeśli okaże się to dla nas niekorzystne. Oczywiście, w dzisiejszym świecie wszystko dzieje się automatycznie, a więc my nie musimy zaprzątać sobie głowy, tym, kto w danym rozdaniu zwyciężył i dlaczego.

W standardowym pokerze internetowym ma miejsce licytacja, czyli gracze dokładają pieniądze do puli. W przypadku STS Betgames, Forbet TVbet i innych jest z tym trochę inaczej - tutaj obstawiamy po prostu, kto wygra. Oczywiście, od początku do końca mamy wgląd we wszystkie karty uczestników.

Kareta pokonuje fulla, a full wygrywa z trójką i stritem. Oto pokerowe układy!

Żeby dobrze rozpocząć przygodę z pokerem, musimy poznać układy Texas Hold'em, które w zasadzie rządzą całą tą rozgrywką. Początkowo może się to wydawać nieco skomplikowane, ale absolutnie nie jest to nic, z czym nie można by było sobie poradzić:

 • jedna para - dwie takie same karty, czyli AA, KK, QQ itp.
 • dwie pary - tutaj raczej nie trzeba wiele tłumaczyć - AA-KK, dwie 10 i dwie 9, KK-JJ.
 • trójka - trzy te same karty w jednej ręce, a więc trzy Asy, trzy Króle i inne
 • strit - karty "po kolei", nie muszą być w tym samym kolorze. As może występować po Królu albo przed "2"
 • full - dwie pary i trójka - AA-KKK, QQ-JJJ
 • kolor - pięć kart w tym samy kolorze (pik, trefl, karo, kier)
 • kareta - cztery jednakowe karty np. JJJJ, QQQQ
 • poker - strit w jednym kolorze - najmocniejszy układ


  Może się zdarzyć, że z kart wspólnych utworzy się kareta, a wówczas o zwycięstwie decyduje to, kto posiada mocniejszą piątą kartę. Podobnie jest w innych tego typu sytuacjach.

  Bonus pokerowy w STS. Gracze mają do zdobycia kasę bez depozytu - kod promocyjny "BETONLINE"

  Bukmacher STS to najpopularniejsza opcja dla osób, które chcą grać w legalnego pokera online w Polsce. Na stronie www.STS.pl dla nowych graczy przygotowano kod promocyjny "BETONLINE", a wraz z nim aż trzy prezenty na start:

  • 29 PLN bez depozytu
  • 100% do 1200 PLN przy pierwszej wpłacie
  • zakład ubezpieczony w STS Betgames o wartości 20 PLN.

  Wystarczy posiadać w STS jedno konto, by grać w karty, obstawiać mecze, a nawet oglądać transmisje bez opłat w trakcie typowania live. Wszystko dostępne jest zarówno na stronie internetowej, jak i w aplikacji mobilnej na Androida oraz system iOS.

  Bonus bez wpłaty + poker online na stronie internetowej www.STS.pl

  -----

  Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

  Promocje bukmacherskie

  Meczyki na żywo, skróty meczów, memy 0

  1. Najnowsze wiadomości

  Pokaż więcej postów
  Zgłoś błąd
  Mecze na żywo z bonusem 29 PLN w STS! Kod promocyjny: BETONLINEOdbieram bonus