Zagłębie bez trenera!

01.09.2019 08:55

Decyzją Zarządu oraz Pionu Sportowego Zagłębia Lubin S.A. trener Ben van Dael został zwolniony z obowiązku prowadzenia pierwszego zespołu KGHM Zagłębia Lubin – poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym „Miedziowych”.


Decyzja ta zapadła w sobotę 31 sierpnia, po przegranym 2:4 spotkaniu z Wisłą w Krakowie. Porażka ta przypieczętowała słaby start sezonu w wykonaniu lubinian, którzy po siedmiu seriach gier zajmują miejsce tuż nad strefą spadkową z dorobkiem pięciu oczek.

Nazwisko następcy zostanie podane przez Klub w oddzielnym komunikacie. Do czasu zatrudnienia nowego trenera obowiązki szkoleniowca pierwszej drużyny przejmie Paweł Karmelita, II trener „Miedziowych” - poinformowano w klubowym oświadczeniu.

Tym samym Holender Ben van Deal został drugim szkoleniowcem ekstraklasowego klubu, który pożegnał się z posadą w bieżącym sezonie. Dosłownie kilka godzin wcześniej Korona Kielce zrezygnowała z usług Włocha Gino Lettieriego.

Zmianom na stanowiskach trenerów drużyn PKO Ekstraklasy sprzyja terminarz rozgrywek, a konkretniej przerwa reprezentacyjna, która rozpocznie się już w poniedziałek i potrwa blisko dwa tygodnie.

Fot.: Ekstraklasa SA (materiały prasowe)

Promocje bukmacherskie

Meczyki na żywo, skróty meczów, memy 0

  1. Najnowsze wiadomości

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
Bonus 3000 PLN + 100 PLN bez ryzyka + Gra bez podatku! Kod promocyjny: BETONLINEOdbieram bonus