Wisła Kraków ma nowego trenera!

07.06.2021 18:25

W poniedziałek 7 czerwca 2021 roku poznaliśmy nazwisko szkoleniowca, który w sezonie 2021/2022 poprowadzi Wisłę Kraków. Stanowisko trenera pierwszej drużyny "Białej Gwiazdy" objął Adrian Gula, wymarzony kandydat wielu kibiców klubu spod Wawelu.

PKO Ekstraklasa: Gula poprowadzi Wisłę Kraków

Niespełna 46-letni słowacki szkoleniowiec związał się z krakowskim klubem umową, która obowiązywać będzie co najmniej przez dwa najbliższe sezony, czyli dokładnie do 30 czerwca 2023 roku. Adrian Gula w przeszłości był między innymi selekcjonerem młodzieżówki swojego kraju, a ostatnie półtora sezonu spędził w Czechach, gdzie prowadził Viktorii Pilzno. Nowy trener Wisły Kraków ma też na koncie mistrzostwo rodzimej ligi, które wywalczył z ekipą MSK Żilina.

Sprowadzenie słowackiego szkoleniowca można uznać za hit transferowy, bo to naprawdę ceniony fachowiec nie tylko za naszą południową granicą. Trzeba oddać Wiśle Kraków, że z przytupem przystąpiła do budowania składu na sezon 2021/2022. Większość klubów jest jeszcze w powijakach, a "Biała Gwiazda" ma już topowego trenera i pięciu nowych graczy, a także zatrudniła dyrektora sportowego.

W tym gronie jest aż trzech zakontraktowanych jeszcze zimą zawodników, czyli Alan Uryga, Mateusz Młyński i Hubert Sobol. W ostatnich dniach dołączyli do nich dwaJ piłkarze zagraniczni, czeski napastnik Jan Kliment i pomocnik Aschraf El Mahdioui, Holender marokańskiego pochodzenia.

Źródło: Wisła Kraków/ Twitter; Fot.: PKO Ekstraklasa (materiały prasowe)


Promocje bukmacherskie

Meczyki na żywo, skróty meczów, memy 0

  1. Betclic najlepszy legalny bukmacher
    Zakład bez ryzyka 550 PLN. Kod promocyjny: KOD550
  2. Najnowsze wiadomości

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
Mecze na żywo z bonusem 29 PLN w STS! Kod promocyjny: BETONLINEOdbieram bonus