Wielki sukces młodzieżówki

21.11.2018 07:30

Reprezentacja Polski do lat 21 pokonała na wyjeździe drużynę narodową Portugalii w stosunku 3:1, dzięki czemu awansowała do finałów UEFA EURO U21, co jeszcze w piątek wydawało się niemożliwe!


Przypominamy, że młodzieżówka przegrała w Zabrzu z Portugalczykami pierwszy mecz baraży w stosunku 0:1 i była w bardzo trudnej sytuacji przed rewanżem na terenie rywala. Temu wyzwaniu, wbrew prognozom większości ekspertów, udało się jednak sprostać! Bramki na wagę zwycięstwa i awansu zdobyli Krystian Bielik, Dawid Kownacki i Sebastian Szymański.

W portugalskiej drużynie rzeczywiście występuje wielu świetnych zawodników, ale my dziś pokazaliśmy, czym jest jedność, poświęcenie, zaangażowanie i boiskowa mądrość, a także jasny plan, jaki mieliśmy na to spotkanie. Od momentu, gdy wsiedliśmy w Katowicach do samolotu, widziałem w swoich podopiecznych zespół maksymalnie skoncentrowany. Czułem, że to może być nasz wieczór” – zdradził Czesław Michniewicz.

Awansując do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Europy 2019 Szymon Żurkowski i spółka powtórzyli wyczyn swoich kolegów po fachu sprzed 24 lat. Jeśli we Włoszech i San Marino uda im się wyjść z grupy, to pojadą również na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020.

Promocje bukmacherskie

Meczyki na żywo, skróty meczów, memy 0

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd