VAR też w Anglii!

15.11.2018 17:30

System wideoweryfikacji, znany powszechnie jako VAR, będzie częścią kolejnej kampanii mistrzowskiej w Premier League - zdecydowało zgromadzenie akcjonariuszy. O zgodzie na wdrożenie powtórek wideo, poinformowano w oficjalnym komunikacie.


Brytyjska Premier League, obok Ligi Mistrzów UEFA, była tak naprawdę jedynymi poważnymi rozgrywkami, w których nie korzystano z pomocy VAR, co było przyczyną kilku głośnych skandali sędziowskich na przestrzeni poprzedniego i obecnego sezonu. Niedługo to się jednak zmieni.

Na dzisiejszym Walnym Zgromadzeniu kluby otrzymały aktualne informacje na temat testów VAR przeprowadzonych przez Ligę i Profesjonalnych Urzędników Meczowych (PGMOL). Liga formalnie złoży wniosek do Zarządu Międzynarodowego Związku Piłki Nożnej i FIFA o wykorzystanie VAR w przyszłym sezonie” - czytamy w oświadczeniu.

Tym samym uważana za najlepszą piłkarską ligę świata Premier League dołączy do wszystkich najmocniejszych rozgrywek na Starym Kontynencie, w których system VAR już z powodzeniem funkcjonuje. 

Promocje bukmacherskie

Meczyki na żywo, skróty meczów, memy 0

  1. Wysokie kursy i szeroka oferta zakładów
    Legalny bukmacher eTOTO oferuje doskonałe bonusy na start
  2. Najnowsze wiadomości

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd