Trener odchodzi ze Śląska!

22.03.2021 14:35

Dzień po zremisowanym bezbramkowo meczu z Wisłą Płock Śląsk Wrocław w oficjalnym komunikacie prasowym poinformował o rozstaniu z dotychczasowym szkoleniowcem, Czechem Vitezslavem Lavicką, który dokładnie w niedzielę 21 marca przestał pełnić obowiązki trenera pierwszej drużyny WKS-u. Zapowiedzi i typy do wszystkich meczów PKO Ekstraklasy na Blogu Bukmacherskim! 

PKO Ekstrklasa: Śląsk zwolnił Lavickę, kto za niego?

Odejście Vitezslava Lavicki nie jest wielkim zaskoczenie, bo ze względu na słabą postawę wrocławskich piłkarzy w rundzie wiosennej, podczas której wygrali oni tylko jedno z ośmiu spotkań. Czech w roli szkoleniowca wrocławian pracował dokładnie od 3 stycznia 2019 roku i poprowadził zespół WKS-u łącznie w 78 spotkaniach, notując bilans 30 zwycięstw, 20 remisów i 28 porażek.

"Jesteśmy wdzięczni Vitezslavowi Laviczce za zakończoną sukcesem misję ratowania Ekstraklasy dla Śląska oraz kolejny sezon pełen emocji. Jednak w naszej ocenie od kilku miesięcy drużyna nie rozwijała się w kierunku, na jakim nam zależy i na jaki umawialiśmy się z trenerem. Długo wspólnie pracowaliśmy nad poprawą sytuacji, ale niestety nie przyniosło to oczekiwanych efektów. Stąd trudna decyzja o wcześniejszym zakończeniu współpracy z pierwszym trenerem i całym sztabem szkoleniowym" - wyjaśnia prezes Śląska Piotr Waśniewski, cytowany w oficjalnym komunikacie prasowym.

Dowiadujemy się z niego, że klub w najbliższych dniach poinformuje o wyborze nowego trenera Śląska Wrocław oraz składzie sztabu szkoleniowego. Na giełdzie nazwisk najczęściej pojawia się Jacek Magiera, który jakiś czas temu na własną prośbę rozwiązał umowę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, gdzie odpowiadał za reprezentację do lat 19.

Nowy szkoleniowiec, kimkolwiek będzie, zadebiutuje na ławce trenerskiej klubu ze stolicy Dolnego Śląska w poniedziałek 5 marca, kiedy to wrocławianie zmierzą się na wyjeździe z Jagiellonią Białystok (17:30).

Fot.: PKO Ekstraklasa (materiały prasowe)


Promocje bukmacherskie

Meczyki na żywo, skróty meczów, memy 0

  1. Najnowsze wiadomości

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
Mecze na żywo z bonusem 29 PLN w STS! Kod promocyjny: BETONLINEOdbieram bonus