Świerczok Piłkarzem Kwietnia PKO Ekstraklasy

07.05.2021 11:45

Bezapelacyjnie najlepszy zawodnik Piasta Gliwice w sezonie 2020/2021, napastnik Jakub Świerczok, został wybrany Piłkarzem Kwietnia 2021 roku w PKO Bank Polski Ekstraklasie. To już trzecie takie wyróżnienie dla snajpera gliwiczan w kończących się rozgrywkach. Codzienne analizy i typy do meczów PKO Ekstraklasy na Blogu Bukmacherskim!

PKO Ekstraklasa: Jakub Świerczok Piłkarzem Miesiąca

To był transferowy strzał w dziesiątkę! Od października 2020 roku , gdy Jakub Świerczok zaczął regularnie występować na boiskach PKO Bank Polski Ekstraklasy, wyrósł na jedną z najjaśniejszych gwiazd całych rozgrywek. Pomiędzy dziewiątą a dwudziestą ósmą kolejką zanotował czternaście goli w siedemnastu spotkaniach i aż czterokrotnie ustrzelił dublety, zostając też kolekcjonerem statuetek dla Piłkarza Miesiąca, Teraz, do tych wywalczonych w listopadzie i grudniu, dojdzie mu również nagroda za kwiecień.

Tym samym Świerczok został pierwszym zawodnikiem z trzema wyróżnieniami dla Piłkarza Miesiąca w jednej edycji rozgrywek od czasu byłego napastnika Górnika Zabrze, Baska Igora Angulo, który triumfował w lipcu sierpniu i listopadzie sezonu 2017/2018. Sztuki tej w przeszłości dokonał także były snajper Legii Warszawa, Węgier Nemanja Nikolić.

W głosowaniu na Piłkarza Miesiąca PKO Ekstraklasy tradycyjnie udział wzięli kapitanowie szesnastu drużyn najwyższej polskiej ligi. Ostatni głos należał do kibiców w mediach społecznościowych. Jakub Świerczok został wskazany pięć razy. Jego najgroźniejszym rywalem okazał się zaś Makana Baku z Warty Poznań wybrany trzykrotnie.

PKO Ekstraklasa: PIŁKARZ MIESIĄCA 2020/2021

Kwiecień 2021 - Jakub Świerczok (Piast Gliwice)
Marzec 2021 - Tomas Pekhart (Legia Warszawa)
Luty 2021 - Bartosz Kapustka (Legia Warszawa)
Grudzień 2020 - Jakub Świerczok (Piast Gliwice)
Listopad 2020 - Jakub Świerczok (Piast Gliwice)
Październik 2020 - Ivan Lopez (Raków Częstochowa)
Wrzesień 2020 - Bartosz Nowak (Górnik Zabrze)
Sierpień 2020 - Jesus Jimenez (Górnik Zabrze)

Polska piłka na żywo w Internecie!

Źródło/fot.: Ekstraklasa SA/Twitter (materiały prasowe)


Promocje bukmacherskie

Meczyki na żywo, skróty meczów, memy 0

  1. Najnowsze wiadomości

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
Mecze na żywo z bonusem 29 PLN w STS! Kod promocyjny: BETONLINEOdbieram bonus