Sezon pełen sukcesów

15.10.2019 19:10

Zwycięstwem 3:0 nad reprezentacją Iranu siatkarska reprezentacja Polski zakończyła tegoroczny sezon międzynarodowy. Biało-Czerwoni zrealizowali podczas niego wszystkie założone przed nim cele.


Tym najważniejszym było oczywiście wywalczenie olimpijskiej kwalifikacji już podczas sierpniowego turnieju interkontynentalnego, w którym musieliśmy się mierzyć z Francuzami, Słoweńcami i Tunezyjczykami. Dzięki wsparciu Wilfredo Leona, który zakończył karencję po zmianie federacji, udało się pokonać wszystkich rywali, tracąc przy tym tylko jednego seta.


Przed zmaganiami o bilet do Tokio, podopieczni Vitala Heynena najpierw awansowali, a następnie wywalczyli brąz podczas Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów 2019, grając podczas finałów de facto trzecią i czwartą szóstką, a w trakcie całej fazy interkontynentalnej zaprezentowaliśmy światu ponad 20 zawodników!


We wrześniu udało się wywalczyć pierwszy od dekady medal Mistrzostw Europy. Szkoda przegranego półfinału ze Słowenią, ale zwycięstwo nad Francją w Paryżu dało upragniony medal.


Na koniec Puchar Świata w Japonii, gdzie wygraliśmy dziewięć z jedenastu meczów i znaleźliśmy się na podium pomiędzy naszymi pogromcami, Brazylią (2:3) i Amerykanami (1:3).


Fot.: FIVB

Promocje bukmacherskie

Meczyki na żywo, skróty meczów, memy 0

  1. Najnowsze wiadomości

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
Mecze na żywo z bonusem 29 PLN w STS! Kod promocyjny: BETONLINEOdbieram bonus