Rosja zdyskwalifikowana na 4 lata!

09.12.2019 16:35

Komitet Wykonawczy Światowej Agencji Antydopingowej podjął w poniedziałek decyzję o wykluczeniu reprezentacji Rosji z międzynarodowych imprez na najbliższe cztery lata!


Jest to pokłosie afery dopingowej, która zdaniem WADA miała systemowe wsparcie państwa, dzięki czemu sportowcy zażywający doping byli de facto kryci. Stąd też tak drastyczna kara nałożona na wszystkich sportowców wywodzących się z tego kraju.

Jest jednak pewna furtka, która umożliwi start w Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 tamtejszym sportowcom, ale pod flagą olimpijską, a nie krajową. Zawodnicy będą musieli udowodnić, że nie korzystali z niedozwolonych praktyk i o nich nie wiedzieli.

Kara obejmie trzy wielkie imprezy. Mowa o wspomnianych już igrzyskach, które zagoszczą w przyszłym roku w Japonii oraz o Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Katarze i Mistrzostwach Świata w piłce nożnej, które odbędą się kolejno na początku i pod koniec 2022 roku.

Ogłoszona dziś decyzja WADA, na której czele od 1 stycznie stał będzie Polak Witold Bańka, jest nieprawomocna. Rosji przysługuje od niej odwołanie, na co ma 21 dni.

Promocje bukmacherskie

Meczyki na żywo, skróty meczów, memy 0

  1. Najnowsze wiadomości

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
Mecze na żywo z bonusem 29 PLN w STS! Kod promocyjny: BETONLINEOdbieram bonus