Ranking FIFA: Polska utrzymała pozycję

19.02.2021 00:00

W czwartek 18 lutego poznaliśmy najnowszy ranking Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA), dzięki któremu wiemy, w jakim momencie polską reprezentację z rąk Jerzego Brzęczka przejmuje Portugalczyk Paulo Sousa, który ma nas poprowadzić do sukcesów w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata 2022 oraz w turnieju finałowym UEFA EURO 2020

Polska na 19. miejscu Rankingu FIFA

Lutowa odsłona zestawienia FIFA nie przynosi większym zmian. Zima jest okresem w zasadzie martwym, jeśli mowa o futbolu międzynarodowym, więc trudno, żeby zaszły jakiekolwiek istotne roszady w rankingu. Niemniej może on posłużyć podsumowaniu kadencji Jerzego Brzęczka. Były już selekcjoner awansował z Biało-Czerwonymi do turnieju finałowego UEFA EURO 2020, który z powodu pandemii odbędzie się w czerwcu i lipcu bieżącego roku, oraz utrzymał się w pierwszej dywizji Ligi Narodów UEFA. Dzięki tym wynikom udało się utrzymać również rankingową pozycję.

Piłkarska reprezentacja Polski zajmuje obecnie 19. miejsce, które chyba mniej więcej odpowiada naszemu potencjałowi. W czasach Adama Nawałki potrafiliśmy awansować nawet do pierwszej dziesiątki, ale od tamtej pory zmieniła się też punktacja. Pisząc krótko, Paulo Sousa przyjmuje polską kadrę jako dziewiętnasty zespół świata i wszyscy mamy nadzieję, że pod jego wodzą zrobimy duży krok do przodu. W końcu nie zmienia się sternika tylko po to, żeby utrzymać kurs.

Pierwszy sprawdzian przed nowym sztabem szkoleniowym polskiej drużyny narodowej już pod koniec marca, kiedy to rozegramy trzy pierwsze mecze Eliminacji Mistrzostw Świata Katar 2022, w tym kluczowe spotkania wyjazdowe z Węgrami oraz Anglią. Anglicy w rankingu są na czwartej pozycji, Węgrzy zamykają z kolei czwartą dziesiątkę. Za nami są też dwaj rywale grupowi, jeśli chodzi o EURO 2020. Szwedzi zajmują 20. miejsce, a Słowacy 34. Hiszpania jest szósta.

Ranking FIFA: Luty 2021


Fot.: FIFA/Twitter


Promocje bukmacherskie

Meczyki na żywo, skróty meczów, memy 0

  1. Najnowsze wiadomości

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
Mecze na żywo z bonusem 29 PLN w STS! Kod promocyjny: BETONLINEOdbieram bonus