PZPN: Minuta ciszy dla Diego Maradony!

27.11.2020 10:55

Minutą ciszy uczczą pamięć zmarłego w środę Diego Armando Maradony w najbliższy weekend polscy piłkarze rywalizujący na szczeblu centralnym – zdecydował Polski Związek Piłki Nożnej. 

Polscy piłkarze oddadzą hołd Maradonie 

Śmierć "Boskiego Diego" wstrząsnęła całym światem, nie tylko tym piłkarskich. W Argentynie ogłoszono trzydniową żałobę narodową, podobną decyzję podjął też burmistrz włoskiego Neapolu, a władze Unii Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) uczciła jednego z najlepszych piłkarzy świata minutą ciszy przed każdym meczem Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Podobną drogą zdecydowała się pójść również polska federacja.

"Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że w związku ze śmiercią Diego Maradony, jednego z najwybitniejszych zawodników w historii piłki nożnej, mistrza i wicemistrza świata z reprezentacją Argentyny, wszystkie mecze najbliższej kolejki PKO Ekstraklasy, Fortuna 1. Ligi i 2. Ligi będą poprzedzone uroczystą minutą ciszy. Polski futbol z żalem żegna Diego Maradonę. Cześć jego pamięci!" - napisano na oficjalnej stronie internetowej PZPN-u.

Najbliższy piłkarskie weekend (27-30 listopada) to jeden z ostatnich, podczas których rywalizować będą zarówno kluby PKO Ekstraklasy, jak i te pierwszo oraz drugoligowe. Najciekawiej zapowiadają nam się starcia Legii Warszawa z Piastem Gliwice, Górnika Zabrze z Pogonią Szczecin oraz Lechii Gdańsk z Górnikiem Zabrze, a w niższych ligach konfrontacje Widzewa Łódź z Arką Gdynia oraz GKS-u Katowice z Motorem Lublin.

Sprawdź obsadę sędziowską 11 kolejki PKO Ekstraklasy!

Fot.: Ekstraklasa SA (materiały prasowe)

Promocje bukmacherskie

Meczyki na żywo, skróty meczów, memy 0

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
Mecze na żywo z bonusem 29 PLN w STS! Kod promocyjny: BETONLINEOdbieram bonus