Popularne gry wszech czasów – Polska online

Nie da się ukryć, że wiele osób uwielbia grać w gry, czy to planszowe, karciane, czy też online. Oczywiście nie każda gra może być najlepsza oraz najbardziej popularna, dlatego też dziś przedstawimy wam kilka najpopularniejszych tytułów, w które możesz grać ze znajomymi!

Bingo

Czym jest bingo? Otóż bingo to nic innego, jak gra, w której na wydrukowanej planszy trzeba zakreślić odpowiednie numery, po wylosowaniu. Naturalnie każda plansza otrzymana przez graczy posiada losowe liczby, dzięki czemu wygrana jest tak naprawdę w większości efektem szczęścia. Po otrzymaniu kart do gry, wystarczy zaznaczać wylosowane numery, następnie jeśli w prostej linii lub wszystkie pola zostaną przez gracza zakreślone – krzyczy BINGO!

Naturalnie z racji pandemii, gra w bingo przeniosła się głównie online. Naturalnie bingo gra online nie posiada tej samej atmosfery co jest normalne, niestety jednak z powodu pandemii musimy się ograniczyć do grania w nasze ulubione tytuły w niewielkim, rodzinnym gronie, bądź też z kilkoma znajomymi, ponieważ na duże spotkania w gronie nowych ludzi na razie nie mamy co liczyć.

Gra numer jeden - poker

Większość ludzi zdaje sobie sprawę z tego, jak grać w pokera, jednakże dla tych, co nie wiedzą, przypomnijmy - jeden gracz wciela się w krupiera, podczas gdy inni czekają . Rozdane zostaną pierwsze dwie karty, następnie rozpoczyna się licytacja. Po aukcji na środku zostaną wydane trzy karty wspólne, z których każdy gracz może skorzystać.

Po kolejnej rundzie następnie krupier pokazuje czwartą kartę, wykonywana jest kolejna runda licytacji i rozdana zostaje ostatnia karta. Następnie rozpoczyna się ostatnia runda licytacji. Pozostali gracze, którzy uczestniczą w rozgrywce pokazują swoje dwie karty – kto posiada najlepszy układ, zgarnia całą pulę.

Naturalnie ,,zwykła” odmiana pokera może być za ciężka na początek bądź też nieodpowiednia dla pijanego towarzystwa, dlatego też możesz zagrać w prostsze odmiany, w których występuje na przykład tylko jedna licytacja. Po rozdaniu czterech kart zaczyna się licytacja, a gracz podbija, pasuje lub sprawdza. Po zakończeniu aukcji wszyscy przy stole pokazują swoje karty, porównują swoje karty, a następnie gracz z najwyższym układem wygrywa całą pulę nagród. 

Gwint

Gwint to dwuosobowa gra karciana rozgrywana na zmianę. Na początku gry każdy gracz dobiera dziesięć wylosowanych przez siebie kart ze swojej talii (dwie karty można wymienić od razu) oraz tak zwaną „kartę dowódcy”, którą wybiera przed rozpoczęciem gry. Gracze mogą wykonać tylko jedną akcję na rundę, czyli położyć kartę na polu bitwy, użyć karty dowódcy lub spasować.

Celem tej gry jest zdobycie większej liczby punktów niż przeciwnik w dwóch z trzech rund. Oczywiście wątek wywodzi się z modyfikacji gry w pokera, która jest bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych, więc nic dziwnego, że twórca Wiedźmina 3 zdecydował się na wprowadzenie takiego elementu rozgrywki do swojej gry.

Promocje bukmacherskie

Meczyki na żywo, skróty meczów, memy 0

  1. Bonus 3000 PLN + 100 PLN zakład bez ryzyka
    Legalny bukmacher Betfan oferuje darmowe bonusy na start
  2. Najnowsze wiadomości

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
Mecze na żywo z bonusem 29 PLN w STS! Kod promocyjny: BETONLINEOdbieram bonus