Polscy sędziowie na EURO 2020!

23.04.2021 13:50

Trzech polskich arbitrów znalazło się w gronie kilkudziesięciu sędziów międzynarodowych, którzy wezmą udział w opóźnionym o rok turnieju finałowym UEFA EURO 2020. W tej grupie nie ma jednak Szymona Marciniaka, a żaden z obecnych nie został wskazany jako główny.

EURO 2020 bez Marciniaka, ale są inni polscy sędziowie

Lista arbitrów głównych, którzy poprowadzą mecze rozgrywany w czerwcu i lipcu Mistrzostw Europy w piłce nożnej pojawiła się już kilka dni temu. Ku zaskoczeniu polskich kibiców zabrakło na niej Szymona Marciniaka, który od kilku lat zaliczany jest nie tylko do krajowej, ale i międzynarodowej czołówki.

Komitet Sędziów Unii Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) zdecydował się "powołać" 19 sędziów głównych oraz kilkudziesięciu asystentów, arbitrów VAR oraz technicznych. Poniżej pełna lista szczęśliwców, którzy będą rozjemcami podczas zmagań o prymat na Starym Kontynencie.

Sędziowie główni: Felix Brych (Niemcy), Cuneyt Cakır (Turcja), Carlos del Cerro Grande (Hiszpania), Andreas Ekberg (Szwecja), Orel Grinfeeld (Izrael), Ovidiu Alin Hațegan (Rumunia), Siergiej Karasiow (Rosja), Istvan Kovács (Rumunia), Björn Kuipers (Holandia), Danny Makkelie (Holandia), Antonio Miguel Mateu Lahoz (Hiszpania), Michael Oliver (Anglia), Daniele Orsato (Włochy), Artur Manuel Ribeiro Soares Dias (Portugalia), Daniel Siebert (Niemcy), Anthony Taylor (Anglia), Clement Turpin (Francja), Slavko Vincić (Słowenia) oraz Fernando Rapallini (Argentyna).

Arbitrów rodem z Polski można znaleźć dopiero na liście sędziów technicznych oraz "Var-owców" i rezerwowych. W tej pierwszej grupie znalazł się Bartosz Frankowski z Torunia. Na VARze zobaczymy Pawła Gila z Lublina, a Marcin Boniek jest w gronie rezerwowych asystentów.

Polska na EURO 2020

Przypominamy, że w piątek 23 kwietnia poznaliśmy ostateczną listę miast-gospodarzy UEFA EURO 2020. Skreślone z niej zostały Bilbao i Dublin, w których swoje mecze mieli rozgrywać Biało-Czerwoni. Gdzie więc zagrają Biało-Czerwoni? Okazuje się, że spotkania ze Słowacją i Szwecją rozegramy w Petersburgu, a z Hiszpanią zmierzymy się w Sewilli.

Terminarz reprezentacji Polski
14 czerwca (godzina 18:00), Petersburg (zamiast Dublina): Polska - Słowacja
19 czerwca, (godzina 21:00), Sewilla (pierwotnie Bilbao): Hiszpania - Polska
23 czerwca, (godzina 18:00), Petersburg (zamiast Dublina): Szwecja – Polska

Piłka nożna na żywo w Internecie!


Promocje bukmacherskie

Meczyki na żywo, skróty meczów, memy 0

  1. Najnowsze wiadomości

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
Mecze na żywo z bonusem 29 PLN w STS! Kod promocyjny: BETONLINEOdbieram bonus