Polak w Barcelonie?!

23.04.2020 17:30

Sensacyjną informację na Twitterze podał Piotr Koźmiński z „Super Expressu”, jeden z najbardziej cenionych dziennikarzy sportowych w Polsce, a dotyczy ona 17-letniego Aleksandra Buksy, którym poważnie zainteresować miała się sama... FC Barcelona!


17-letni napastnik Wisły Kraków uchodzi za wielki talent i już od kilku dobrych lat jest bacznie obserwowany przez najlepsze kluby Starego Kontynentu, ale chyba nikt nie spodziewał się, że młodszym z braci Buksów na poważnie zainteresuje się taki gigant jak FC Barcelona.

Autor sensacyjnego newsa studzi co prawda nieco emocje podkreślając, że początkowo zawodnik spod Wawelu nie trafiłby do pierwszej drużyny „Dumy Katalonii”, gdzie jego kolegą byłby sam Leo Messi, a do drugiej drużyny, gdzie sztab szkoleniowy śledziłby jego postępy.

Zainteresowanie Aleksandrem Buksą jest bardzo duże. Coś w tym temacie jest na rzeczy, ale na tym etapie wolałbym nie rozwijać tematu” - powiedział „Super Expressowi” Marcin Kubacki, menadżer zawodnika.

Przypominamy, że obecnie Aleksander Buksa związany jest z Wisłą Kraków, a jego dotychczasowa umowa wygaśnie już 1 stycznia 2021 roku, co oznacza, że tak naprawdę latem „Biała Gwiazda” ma ostatnią szansę, żeby zarobić na jego sprzedaży.

O jakiej kwocie mowa? Wobec pandemii koronawirusa trudno dzisiaj powiedzieć konkretnie, ale nikogo nie powinno dziwić, gdyby znalazł się chętny gotowy wyłożyć 3-5 milionów w europejskiej walucie. FC Barcelona nawet nie odczułaby takiego wydatku.

W bieżącym sezonie młodszy brat Adama Buksy (obecnie zawodnik amerykańskiej Major League Soccer) wystąpił w czternastu spotkaniach, w których zdobył trzy bramki. Poza zainteresowaniem Katalończyków, wiele zapytań w sprawie tego zawodnika napływa także z Włoch, gdzie szczególnie sobie cenią młodych Polaków.


Promocje bukmacherskie

Meczyki na żywo, skróty meczów, memy 0

  1. Najnowsze wiadomości

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
Mecze na żywo z bonusem 29 PLN w STS! Kod promocyjny: BETONLINEOdbieram bonus