PKO Ekstraklasa: Nagrodzono najlepszych w marcu

08.04.2021 14:05

Napastnik Legii Warszawa Tomas Pekhart, obrońca Kamil Piątkowski z Rakowa Częstochowa i trener "Wojskowych" Czesław Michniewicz wygrali marcowe plebiscyty PKO Bank Polski Ekstraklasy 2020/2021, kolejno na piłkarza, młodzieżowca i trenera miesiąca! Piłkarskie analizy również na Blogu Bukmacherskim!

PKO Ekstraklasa: Michniewicz, Pekhart i Piątkowski nagordzeni

Nikogo nie powinno dziwić, że to właśnie opiekun Legii Warszawa, Czesław Michniewicz został wybrany Trenerem Marca 2021. Trzy mecze i dziewięć punktów, to dorobek szkoleniowca stołecznego klubu w trzecim miesiącu 2021 roku. Pisząc krótko, w tym okresie lepszych nie było. "Wojskowi" kontynuowali swój zwycięski marsz pokonując kolejno drużyny Śląska Wrocław (1:0), Warty Poznań (3:2) i KGHM Zagłębie Lubin (4:0).

Równie oczywisty był wybór Piłkarza Marca 2021, którym został czeski snajper warszawskiego zespołu, Tomas Pekhart. Pierwsze mecze w minionym miesiącu rozpoczynał w roli jokera i nie błyszczał, co nikogo nie dziwiło, bo wracał po kontuzji. Jednak już przeciwko "Miedziowym" zaszokował całą piłkarską Polskę, zdobywając aż cztery gole!!!

"To pierwsze takie dokonanie w najwyższej polskiej lidze od Adama Gyurcso w listopadzie 2016 roku. W całym XXI wieku przed Czechem tylko dziesięciokrotnie zawodnicy zdobywali więcej niż trzy bramki w pojedynczym spotkaniu" – przypomniała Ekstraklasa SA. Klub zawodnika odnotował, że poprzednim autorem takiego wyczynu w barwach "Wojskowych' był legendarny Kazimierz Deyna, co mówi samo za siebie.

Przechodząc do najzdolniejszego narybku, nagrodę Młodzieżowca Marca PKO Banku Polskiego w 2021 roku zdobył Kamil Piątkowski z Rakowa Częstochowa. To pierwsza taka nagroda zarówno dla tego piłkarza, jak i w ogóle przedstawicieli klubu spod Jasnej Góry. Zawodnik latem odejdzie do RB Salzburg, więc fajnie się złożyło, że wcześniej zdążył się zapisać na kartach historii klubu spod Jasnej Góry również w taki sposób.

Przypominamy, że najbliższa kolejka rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy 2020/2021 startuje już w najbliższy piątek, kiedy to Raków Częstochowa zagra z Wisłą w Krakowie. Legia swój mecz rozegra dopiero w niedzielę, kiedy to zmierzy się na wyjeździe z Lechem Poznań.

Fot.: Ekstraklasa SA/Twitter (materiały prasowe)


Promocje bukmacherskie

Meczyki na żywo, skróty meczów, memy 0

  1. Najnowsze wiadomości

  2. Betclic najlepszy legalny bukmacher
    Zakład bez ryzyka 550 PLN. Kod promocyjny: KOD550
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
Mecze na żywo z bonusem 29 PLN w STS! Kod promocyjny: BETONLINEOdbieram bonus