Liga Narodów w Katowicach i Gdańsku!

08.12.2020 13:10

W 2021 roku w Polsce odbędą się dwa turnieje Siatkarskiej Ligi Narodów mężczyzn. Miastami-gospodarzami tych imprez wybrano Katowice i Gdańsk, co oznacza, że najlepszych siatkarzy świata zobaczymy na parkietach legendarnego "Spodka" oraz nowoczesnej ERGO Areny. Volley24 - najlepszy blog siatkarski w sieci!

Katowice i Gdańsk ugoszczą Siatkarską Ligę Narodów  

Pierwsza z imprez odbędzie w terminie 14-16 maja 2021 roku z udziałem Słowenii, Serbii i Włoch rozegrany zostanie w Katowicach. Drugi turniej zostanie zorganizowany w terminie 28-30 maja 2021 odbędzie się w Gdańsku a rywalami Biało-Czerwonych będą reprezentacje Chin, Brazylii i Bułgarii.

"Katowice, to nasz wieloletni sojusznik, a katowicki Spodek nazwany mekką Polskiej Siatkówki był miejscem wydarzeń siatkarskich najwyższej rangi: mistrzostw świata, mistrzostw Europy, Ligi Światowej. Niezmiennie służy też rozgrywkom klubowym PlusLigi. Przypomnijmy, że przed sześcioma laty arena w stolicy Górnego Śląska była cudownym miejscem zdobycia przez reprezentację Polski drugiego mistrzostwa świata w historii Polskiej Siatkówki" – napisano w oficjalnym komunikacie prasowym Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

To kolejne dobra wiadomość dla siatkarskich kibiców z Górnego Śląska i okolic, bo w przyszłym roku Katowice, obok Krakowa i Gdańska, będą też miastem-gospodarzem CEV Mistrzostw Europy Mężczyzn (EuroVolley 2021 Men). Turniej odbędzie się jesienią, już po Igrzyska Olimpijskich Tokio, a poza Polską zorganizują go też Czechy, Finlandia i Estonia.

Wracając do Siatkarskiej Ligi Narodów, poza domowymi turniejami Biało-Czerwonych czekają też trzy inne w fazie interkontynentalnej oraz ewentualny turniej finałowy. 21-23 maja nasi mistrzowie świata zagrają w Rosji z gospodarzami, Australią i Stanami Zjednoczonymi. Z kolei w pierwszy weekend czerwca (4-6 czerwca) wystąpią w Japonii przeciw gospodarzom, Kanadyjczykom i Niemcom. 

Fazę interkontynentalną FIVB Nations League 2021 zakończymy we Francji (11-13 czerwca) spotkaniami z gospodarzami, Argentyną i Iranem. W przypadku awansu do turnieju finałowego (23-27 czerwca) Biało-Czerwoni polecą do Włoch.

Fot.: FIVB


Promocje bukmacherskie

Meczyki na żywo, skróty meczów, memy 0

  1. Betclic najlepszy legalny bukmacher
    Zakład bez ryzyka 550 PLN. Kod promocyjny: KOD550
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
Mecze na żywo z bonusem 29 PLN w STS! Kod promocyjny: BETONLINEOdbieram bonus