Lewandowski tonuje nastroje

22.03.2019 08:35

W czwartkowy wieczór reprezentacja Polski pokonała na wyjeździe Austriaków (1:0), inaugurując eliminacje UEFA EURO 2020 zwycięstwem nad najgroźniejszym rywalem w grupie. W kraju zapanowała euforia, którą nieco stara się tonować kapitan Biało-Czerwonych.


Robert Lewandowski, bo to o nim mowa, jest oczywiście zadowolony ze zwycięstwa na trudnym terenie i docenia jego wagę, ale zwraca też uwagę na to, że wygrana w Austrii jest dopiero pierwszym krokiem w stronę wymarzonego celu, do którego droga jest wciąż daleka.

Mecze wyjazdowe w eliminacjach są bardzo ciężkie. Tutaj nie jest ważny styl, tylko punkty. Dlatego tym bardziej cieszymy się ze zwycięstwa. Taki wyjazdowy mecz jest dla nas bardzo ważny, ale patrząc na przekrój całych eliminacji, to dla nas wyzwaniem, aby zagrać dwa równe mecze. W przeszłości często było tak, że po pierwszym ważnym wygranym spotkaniu, to kolejne było trochę słabsze i wynik nie był taki, jak trzeba. Mam nadzieje, że na mecz z Łotwą przygotujemy się mentalnie tak, jak na to pierwsze spotkanie. To będzie bardzo ważne” – przytomnie zauważa popularny „Lewy” (cytat za laczynaspilka.pl).

Chłodna głowa kapitana daje nadzieję, że podobna będzie postawa całego zespołu, który już w niedzielę zmierzy się przed własną publicznością z Łotwą. Wygrana w tym meczu jest obowiązkiem, ale wypadałoby to zrobić jeszcze w efektownym stylu, bo kibice naszej reprezentacji wielu powodów do radości ostatnio nie mieli.  

Promocje bukmacherskie

Meczyki na żywo, skróty meczów, memy 0

  1. Najnowsze wiadomości

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd