Kurek o wyborze klubu

14.06.2019 16:30

Bartosz Kurek zdecydował się zamienić ONICO Warszawa na klub włoskiej Serie A1, Vero Volley Monza. Co stało u podstaw tej decyzji? Tego można dowiedzieć się z oficjalnej strony internetowej klubu, który publikuje krótką rozmowę z polskim atakującym.


Przypominamy, że popularny „Kuraś” w zakończonym już sezonie, w glorii mistrza świata i tytułu dla MVP włosko-bułgarskiego mundialu, występował na boiskach PlusLigi, gdzie bronił barw Stoczni Szczecin i ONICO Warszawa. Ostatecznie nie zdecydował się jednak przedłużyć umowy ze stołeczną drużyną.


Wybrałem Vero Volley, ponieważ klub ten z sezonu na sezon buduje coraz mocniejszych zespół, dzięki czemu dołączył do czołówki najlepszych zespołów Serie A1 i dotarł do finału europejskiego pucharu w swoim debiucie (…) Cieszę się, że mogę wrócić do kraju, który uważam za fantastyczny. Nie tylko z powodu wywalczenia mistrzostwa świata ze swoją reprezentacją, ale także ze względu na poziom ligi, która z pewnością jest najsilniejsza na świecie (…) Wracam do pełni sił, aby na początku sezonu być gotowym dać z siebie wszystko, zarówno fizycznie, jak i psychicznie, aby pomóc zespołowi osiągnąć nowe ważne cele” - powiedział Bartosz Kurek, cytowany przez klubowy portal (verovolley.com).


W tym miejscu warto przypomnieć, że nasz najlepszy atakujący opuścił końcówkę sezonu ligowego ze względu na uraz kręgosłupa. Obecnie przechodzi rehabilitację. Dokładnie jeszcze nie wiadomo, kiedy uda mu się wrócić do treningów i gry, ale nie można wykluczyć, że stanie się to jeszcze podczas rozgrywek międzypaństwowych.


Bartosz Kurek podpisał we Włoszech roczny kontrakt. Miał też inne propozycje, co zdradził jego menadżer, ale uznał, że to właśnie na Półwyspie Apenińskim będzie mógł się najlepiej przygotować do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. 

Fot.: PGE Skra Bełchatów/Twitter (materiały prasowe)


Promocje bukmacherskie

Meczyki na żywo, skróty meczów, memy 0

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
Bonus 3000 PLN + 100 PLN bez ryzyka + Gra bez podatku! Kod promocyjny: BETFANOdbieram bonus