Kownacki kontuzjowany, czy zagra?!

22.06.2019 16:20

Już dziś, w sobotę 22 czerwca o godzinie 21:00, polska młodzieżówka rozegra decydujący o awansie do półfinału mecz przeciwko Hiszpanii. Może w nim zabraknąć podstawowego napastnika i kapitana naszej drużyny!


Mowa oczywiście o Dawidzie Kownackim, który ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu z włoskiej Sampdorii Genua do niemieckiej Fortuny Duesseldorf, gdzie spisywał się na tyle dobrze, że Jerzy Brzęczek chciał na niego postawić w meczu Eliminacji UEFA EURO 2020. Na przeszkodzie stanęła jednak kontuzja, którą udało się zaleczyć tuż przed Młodzieżowymi Mistrzostwami Europy 2019. Jednak organizm „Kownasia” dał ponownie znać o sobie.


Martwimy się o Dawida Kownackiego, bo walczy z czasem, żeby być gotowym na spotkanie z Hiszpanią. Bardzo mu zależy, żeby wystąpić w tym meczu. Poświęcił wiele czasu i energii, żeby przygotować się, ale ten jego mięsień zaczął się odzywać. Pozostało mało czasu. To podsumowanie dwóch lat naszej pracy, a zwieńczeniem tego może być półfinał i awans na Igrzyska Olimpijskie. Na pewno podejmiemy najlepszą decyzję odnośnie wyjściowej jedenastki (...)” - powiedział Czesław Michniewicz.


Do gry powinni być za to inni zawodnicy borykający się z problemami zdrowotnymi. Mowa przede wszystkim o Robercie Gumnym, który walczył z zatruciem pokarmowym oraz o Sebastianie Szymańskim, który długo dochodził do siebie po brutalnym zagraniu rywala w meczu z Włochami. Obaj odbyli w piątek pełne zajęcia.


Więcej o meczu Polska U21 – Hiszpania U21 możesz przeczytać na Blogu Sport1, gdzie znajdziesz między innymi typ z analizą oraz przewidywany skład Biało-Czerwonych.


Fot.: UEFA/Twitter

Promocje bukmacherskie

Meczyki na żywo, skróty meczów, memy 0

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
Bonus 3000 PLN + 100 PLN bez ryzyka + Gra bez podatku! Kod promocyjny: BETFANOdbieram bonus