Kownacki kontuzjowany!

03.06.2019 17:45

Dawid Kownacki, kapitan polskiej młodzieżówki, który przebywa obecnie na zgrupowaniu kadry seniorów przed czerwcowymi meczami eliminacji UEFA EURO 2020, doznał kontuzji - poinformował podczas oficjalnej konferencji prasowej selekcjoner Jerzy Brzęczek.


Poniedziałkowe spotkanie z mediami poświęcone było najbliższym meczom eliminacyjnym, czyli potyczkom z Macedonią Północną i Izraelem, które zaplanowano na 7 i 11 czerwca. Sztab szkoleniowy ma nie lada ból głowy, bo z powodów zdrowotnych wypadli już Kuba Błaszczykowski, Wojciech Szczęsny czy Arkadiusz Reca. Na urazy narzekają też Kamil Glik i Maciej Rybus. Na domiar złego kontuzji podczas treningu reprezentacji nabawił się też „Kownaś”.

Niestety, ale w trakcie dzisiejszych zajęć urazu doznał Dawid Kownacki i jest to wiadomość, która mnie mocno martwi. Stało się to bez kontaktu z przeciwnikiem. Podczas próby strzału zawodnik nieczysto trafił w piłkę i zakłuł go mięsień dwugłowy. Po południu pojechał z doktorem Jackiem Jaroszewskim na badania, ale jeszcze nie wiemy, jak poważny jest to uraz” - powiedział szkoleniowiec Biało-Czerwonych.

O ile pierwsza reprezentacja bez Dawida Kownackiego powinna sobie poradzić, o tyle problemy może mieć młodzieżówka, która szykuje się do turnieju finałowego EURO U21, który odbędzie się we Włoszech już za dwa tygodnie. „Kownaś” jest nie tylko jej kapitanem, ale też najlepszym strzelcem i zawodnikiem w ogóle. 


Promocje bukmacherskie

Meczyki na żywo, skróty meczów, memy 0

  1. Najnowsze wiadomości

  2. Betclic najlepszy legalny bukmacher
    Zakład bez ryzyka 510 PLN. Kod promocyjny: KOD510
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd