Hitowy transfer Górnika!

04.08.2020 09:05

To bez wątpienia najgłośniejszy transfer podczas letniego okna na Górnym Śląsku. Górnik Zabrze pozyskał największą gwiazdę pierwszoligowych boisk w ostatnich trzech sezonach. Mowa o Bartoszu Nowaku, który w minionym sezonie, po 24 latach przerwy, poprowadził do awansu zespół Stali Mielec! 

Nowak i Sobczyk w Górniku Zabrze

Nowak nie jest już młodym zawodnikiem, bo lada dzień obchodził będzie 27. urodziny, więc z miejsca powinien stać się liderem przebudowywanego zespołu "Trójkolorowych", który podobnie jak w sezonie 2017/18 ma mocniej stawiać na Polaków, w tym chłopaków z regionu. Środkowy pomocnik pochodzi co prawda z Radomia, ale piłkarskiego fachu przez trzy lata uczył się w... Gwarku Zabrze. 

Wówczas był nawet testowany przez Górnika, kiedy jego trenerem był Adam Nawałka, ale wówczas "Nowy" nie był w stanie przekonać późniejszego selekcjonera polskiej drużyny narodowej. Teraz na Roosevelta 81 Nowak przychodzi w zupełnie innej roli i z bogatym dorobkiem. 29 goli i 23 asysty oraz podobna liczba kluczowych podań to wynik jaki wykręcił przez trzy ostatnie sezonu na zapleczu elity.

W zabrzańskim klubie będzie dogrywał piłki już nie Igorowi Angulo, który opuścił Polskę po czterech latach, ale 23-letniemu Aleksowi Sobczykowi, który również 3 sierpnia podpisał kontrakt z Górnikiem. Nowak związał się z 14-krotnym Mistrzem Polski do 30 czerwca 2020 roku, Sobczyk podpisał zmowę dłuższą o rok. Obie zawierają jednak opcję przedłużenia o kolejny sezon.

Kiedy debiut? Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że po raz pierwszy oba nowe nabytki zespołu Marcina Brosza wybiegną na murawę 13 sierpnia podczas meczu 1./32 Totolotek Pucharu Polski przeciwko Jagiellonii Białystok.

Fot.: Górnik Zabrze/Twitter/materiały prasowe


Promocje bukmacherskie

Meczyki na żywo, skróty meczów, memy 0

  1. Najnowsze wiadomości

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
Mecze na żywo z bonusem 29 PLN w STS! Kod promocyjny: BETONLINEOdbieram bonus