Furman Piłkarzem Miesiąca

07.11.2019 13:20

Dominik Furman jako pierwszy piłkarz w historii Wisły Płock został wybrany Piłkarzem Miesiąca PKO Ekstraklasy, o czym poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym organizatora rozgrywek.


Popularny „Furmi” został nagrodzony za październikowe występy, kiedy to jego Wisła Płock wygrała wszystkie trzy spotkania o ligowe punkty i zagościła na fotelu lidera PKO Ekstraklasy, notując serię sześciu kolejnych wygranych.

Spora w tym zasługa właśnie Dominika Furmana, który co prawda nie wpisał się na listę strzelców, ale jak na kapitana i lidera zespołu przystało, asystował przy trafienia swoich kolegów. Dokładnie przy trzech bramkach (40%).

Znakomitą postawę 27-letniego już pomocnik dostrzegł nawet Jerzy Brzęczek, który powołał awaryjnie Furmana w październiku, a następnie ponowił zaproszenie na listopadowe mecze Eliminacji UEFA EURO 2020.

Piłkarz Wisły Płock o tytuł Piłkarza Października 2019 PKO Ekstraklasy stoczył zacięty bój z Patrykiem Klimalą, który prze remisie w głosowaniu kapitanów wszystkich drużyn i kibiców musiał rozstrzygnąć sam organizator.

Fot.: PKO Ekstraklasa (materiały prasowe)

Promocje bukmacherskie

Meczyki na żywo, skróty meczów, memy 0

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
Bonus 3000 PLN + 100 PLN bez ryzyka + Gra bez podatku! Kod promocyjny: BETFANOdbieram bonus