Decyzje UEFA na temat kalendarza imprez

17.03.2020 15:20

We wtorek zapadły decyzje UEFA na temat przyszłości rozgrywek pod jej egidą. Wiemy już, kiedy odbędą się finały Mistrzostw Europy, Ligi Mistrzów i Ligi Europy oraz kiedy dokończone zostaną rozgrywki krajowe.


Po pierwsze i najważniejsze, w bieżącym roku nie odbędą się finały UEFA EURO 2020, które zostały przeniesione na czerwiec i lipiec w przyszłym roku, co wymusi też zmiany w przyszłej edycji Ligi Narodów czy EURO U21. Wiemy też, że miesiąc później, czyli pod koniec czerwca a nie maja, rozegrane zostaną finały Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Decyzje podjęte przez UEFA zakładają warianty optymistyczne. Jest to ogólny zarys potencjalnych scenariuszy, ale najbliższe tygodnie pokażą, czy realizacja tych założeń będzie możliwa” – powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek, cytowany w oficjalnym komunikacie prasowym polskiej federacji.

Ponadto europejska centrala zaapelowała o dokończenie w ramach możliwości zmagań krajowych najpóźniej do 30 czerwca. Wiele zależy tutaj jednak od postępów w walce z koronawirusem w poszczególnych krajach.


Promocje bukmacherskie

Meczyki na żywo, skróty meczów, memy 0

  1. Betclic najlepszy legalny bukmacher
    Zakład bez ryzyka 550 PLN. Kod promocyjny: KOD550
  2. Najnowsze wiadomości

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
Mecze na żywo z bonusem 29 PLN w STS! Kod promocyjny: BETONLINEOdbieram bonus