Brzęczek powołał kadrę

21.05.2019 20:10

Selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej wysłał powołania na czerwcowe mecze eliminacji UEFA EURO 2020. Jest kilka decyzji, których niewielu się spodziewało.


Zacznijmy może od nieobecnych. Z powodu kontuzji zabraknie Jakuba Błaszczykowskiego. Skrzydłowy Wisły Kraków boryka się ze złamanym palcem. Jerzy Brzęczek zrezygnował też z usług Szymona Żurkowskiego, który był na poprzednim zgrupowaniu, ale w drużynie narodowej jeszcze nie zadebiutował.


Na liście znajdują się z kolei Maciej Rybus oraz Damian Szymański i Arkadiusz Reca. Tego pierwszego brakowało w poprzednich miesiącach z powodu kontuzji. Dwóch ostatnich nie występowało ostatnio regularnie w klubie, więc ich obecność zaskakuje.


Podobnie jak powołana dla zawodników z młodzieżówki, którzy przygotowują się do turnieju finałowego UEFA EURO U21. Mowa o Robercie Gumnym, Sebastianie Szymańskim i Dawidzie Kownackim.


Przypominamy, że Biało-Czerwonych czekają pojedynki z Macedonią Północną na wyjeździe (7 czerwca) i z Izraelem u siebie trzy dni później. Po dwóch seriach gier prowadzimy w grupie z kompletem oczek.


Kadra na czerwcowe zgrupowanie
Bramkarze: Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny;
Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Thiago Cionek, Kamil Glik, Robert Gumny, Artur Jędrzejczyk, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Michał Pazdan, Arkadiusz Reca, Maciej Rybus;
Pomocnicy: Przemysław Frankowski, Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Damian Kądzior, Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Damian Szymański, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński;
Napastnicy: Dawid Kownacki, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek.


Promocje bukmacherskie

Meczyki na żywo, skróty meczów, memy 0

  1. Najnowsze wiadomości

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd