Bieniek kontuzjowany!

11.06.2020 08:50

W środowe przedpołudnie Polski Związek Piłki Siatkowej (PZPS) poinformował w oficjalnym komunikacie prasowym o kontuzji środkowego Biało-Czerwonych i PGE Skry Bełchatów, Mateusza Bieńka, który wraz z blisko dwudziestoma innymi kadrowiczami przebywał na zgrupowaniu w Spale. 


26-letni środkowy, który na zasadzie rocznego wypożyczenia z włoskiej Cucine Lube Civitanovy wraca do „Ligi Mistrzów Świata” przeszedł zabieg operacyjny lewego stawu kolanowego. Niezbędna dla powrotu do zdrowia i pełnej sprawności operacja została przeprowadzona w środowe przedpołudnie w Łodzi.

„Przeszedłem zabieg więzadła rzepki. To typowy siatkarski uraz. Kiedy wrócę do treningów? Na razie ciężko o tym mówić, bo wszystko zależy od tego, jak rana będzie się goić i jak dalej będzie przebiegać rehabilitacja. Zabieg został jednak świetne wykonany i wierzę, że wkrótce będę gotowy do powrotu” - zdradził i zapewnił w rozmowie z oficjalnym portalem internetowym bełchatowskiego klubu Mateusz Bieniek (skra.pl).

Wobec kontuzji popularnego „Bienia”, Vital Heynen zdecydował się powołać do reprezentacji dwóch innych środkowych, Sebastian Pawlik, asystent belgijskiego selekcjonera, poinformował, że jeszcze w środę na kadrze pojawią się Norbert Huber z PGE Skry Bełchatów i Jan Nowakowski, który ostatni sezon spędził w GKS-ie Katowice. Obaj rozpoczną treningi z kadrą po otrzymaniu negatywnych wyników badań na obecność koronowirusa.

Fot.: FIVB


Promocje bukmacherskie

Meczyki na żywo, skróty meczów, memy 0

  1. Najnowsze wiadomości

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
Mecze na żywo z bonusem 29 PLN w STS! Kod promocyjny: BETONLINEOdbieram bonus