Anastasi trenerem ONICO Warszawa!

06.06.2019 13:25

W czwartek 6 czerwca potwierdziło się to, o czym w siatkarskim środowisku głośno było od dawna, nowym szkoleniowcem aktualnych wicemistrzów Polski w piłce siatkowej mężczyzn został Włoch Andrea Anastasi, o czym poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym stołecznego klubu.


Legenda włoskiej siatkówki będzie pierwszym trenerem zespołu ONICO Warszawa przez co najmniej dwa lata. Zespół pod jego wodzą ma walczyć o najwyższe cele na krajowym podwórku oraz godnie reprezentować stolicę na arenie międzynarodowej. Przypominamy, że warszawianie w przyszłym sezonie zadebiutują w Lidze Mistrzów CEV.ONICO to świetny projekt we wspaniałym mieście, stolicy kraju. Jestem osobą, która bardzo lubi wyzwania, dlatego przyjechałem tu po to, by wygrywać i zdobyć złoty medal. Mam pełne przekonanie, że klub nie zamierza poprzestać na wywalczonym w ubiegłym sezonie wicemistrzostwie, a ja zrobię wszystko, by pomóc osiągnąć jeszcze lepszy wynik” - powiedział nowy trener ONICO Warszawa, cytowany w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej klubu.Przypominamy, że Andrea Anastasi pojawił się w naszym kraju osiem lat temu, kiedy to objął polską drużynę narodową, z którą już w pierwszym roku wywalczył srebro Pucharu Świata oraz brąz mistrzostw Europy i Ligi Światowej, a w 2012 roku wygrał rozgrywki LŚ. Gorzej było na Igrzyskach Olimpijskich, gdzie odpadliśmy w ćwierćfinale, co poskutkowało rozstaniem z Biało-Czerwonymi.

W 2014 Andrea Anastasi wrócił nad Wisłę, gdzie objął posadę pierwszego trenera Trefla Gdańsk, z którym w ciągu pięciu lat pracy zdobył dwa medale mistrzostw Polski (srebrny w 2015 i brązowy w 2018 roku) oraz dwukrotnie wygrywał Puchar Polski (2015, 2018). Ponadto w 2015 roku zwyciężył również w meczu o Superpuchar Polski 2015. 

Fot.: ONICO Warszawa/Twitter


Promocje bukmacherskie

Meczyki na żywo, skróty meczów, memy 0

  1. Najnowsze wiadomości

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd